Boyunuza Göre Gelinlik Modeli Seçin

tarafından
104
Boyunuza Göre Gelinlik Modeli Seçin

Bütün bireyler cinsiyet ayırt etmeksizin kendi düğünlerinde iyi görünmek ister. Fakat kadınlar, düğün salonu, saç modeli ve en önemlisi gelinlik modeli ile her şeyin eksiksiz ve mükemmel olmak isterler. Her kadın hayalinde ki gelinliği giymeyi ister ve düğün vakti geldiğinde bir telaş başlar.

Vücut tipini belirleyen ana unsur boydur, omuzlar, kalça ve göğüs genişlikleri boya göre şekillenir. Bu yüzden yanlış seçim yapmamanız için gereken ise vücut tipinize yani boyunuza göre gelinlik seçmenizdir. Kısa boylu veya uzun boylu olun size hangi gelinlik modelini yakıştığını bilirseniz sizi ötekileştiren özelliklerinizin bir önemi kalmaz. Her kadın; ister kısa, ister uzun veya kilolu olsun güzeldir ama kıyafet ve gelinlikte güzel durmak istiyorsanız doğru seçimler yapmalısınız.

Kısa ve Uzun Boya Göre Gelinlik Modeli

Kısa Ve Uzun Boya Göre Gelinlik Modeli

Kısa ve uzun boya gelinlik modeli seçiminde bilmeniz gereken önemli husus kendinizi yani vücudunuzu tanımaktır. Size hangi tarz gelinlik modelini bulabilmek için öncelikle denemeler yapmalısınız. Bu provaları gelinlikle yapmanız gerekmiyor. Eğer normal kıyafetlerde nasıl giyinmeniz gerektiğini biliyorsanız gelinlik seçiminiz de kolaylık sağlayacaktır. Çünkü gelinlikler dış görünüşü daha güzel göstermek için tasarlanmaktadır.

1.     Kısa Boya Göre Gelinlik Modelleri

Kısa Ve Uzun Boya Göre Gelinlik Modeli

Boyunuza göre gelinlik, modelinde kısa boy için verilecek en önemli tavsiye sade modeller seçmenizdir. Yani kabarık ve motifli modellerden kaçınınız. Çünkü minyon bir vücudunuz olduğu için abartılar sizin önünüze geçebilir. Ama prenses model gelinlik giymek istiyorsanız da yüksek bel ince askılı gelinlik seçimleri yapınız. Bir başka önemli detay ise belinizi saran modeller seçmenizdir. Bu seçimi kilolu hanımlar da tercih edebilir.

Kısa boylu gelinlerin gelinlik seçimleri kesinlikle tek parça olan belden herhangi bir kesintisi olmayan gelinliklerdir. Boyunuz kısa olsa bile vücut orantınız uygunsa balık modellerde deneyebilirsiniz. Bir örnek olarak son zamanlar moda olan sade belden aşağısı tüllerle kaplı gelinlik modelleri de kısa boylu gelin adaylarının seçimlerinde bulundurabileceği gelinlikler arasında olabilir.

2.     Uzun Boya Göre Gelinlik Modelleri

Kısa Ve Uzun Boya Göre Gelinlik Modeli

Boyunuza göre gelinlik, modelinde uzun boya göre seçimler arasında balık modeli oldukça uygundur. Etek boyu biraz kısa olduğundan dolayı uzun boylu gelinleri tercih etmesi gereken modeldir. Kabarık gelinlik modellerini de seçmenizde uygun olabilir.

Dikkat etmeniz gereken noktalar ise; kabarık bir gelinlikle beraber kollarının uzun ve yüksek yakalı olmasıdır. Böyle bir modelden uzak durmalısınız çünkü sizi olduğunuzda uzun göstererek kötü bir görünüme sebep verecektir. Uzun boylu gelinler straplez veya ince askılı, kalın kemerli modellerdir.

O muhteşem düğününüze güzel bir cilt ,le hazır olmak ister misiniz?: Kahve telvesi peelingi nasıl yapılır?