Evlilikte Erkeği Elde Tutmanın Yolları

tarafından
96
Evlilikte Erkeği Elde Tutmanın Yolları

Evlilik ve flört gibi ilişkilerde her iki taraf da farklı problemlerle karşılaşabiliyor. Bu problemlerin pek çoğunun ortak olması nedeniyle erkeği elde tutmanın yolları nedir arayışına giren kadınlar çeşitli yöntemlerden yararlanabilir. İzlenecek çözüm önerileri ilişkinin sınırları, iletişim yapısı ve ilişkinin niteliği ile ilgili olacaktır. Peki bu yöntemlerin püf noktası nedir, nasıl uygulanır?

Erkeği Elde Tutmanın Yolları

1)Özgüveni Yüksek Bir Kadın Her Zaman İlgi Çekicidir

Bir erkek kendine güvenen, ne yapacağını bilen ve nerde duracağını ayarlayabilen kadınla beraber olmak ister. Özgüvenli bir kadın olmak evliliği sürdürmek için kazanılması gereken en önemli özelliklerden birisidir. Bu özgüven ise hiçbir zaman ukalalık boyutunda olmamalıdır. Kadının kendisine olan güveni nedeniyle erkeğin kendisini ezik ve silik hissettiği durumlar ise ilişkiye zarar verir. Kadının kendine olan güveni erkeği mutlu etmelidir.

2)Eşinizi Gerektiği Kadar Takdir Edin

Bir erkek için sevdiği kadın tarafından takdir görmek ve övülmek oldukça değerlidir. Sevdiği erkeği elde tutmanın yollarını arayan kadınlar, yapılan işler için eleştirilerde bulunmak ya da eksikler aramak gibi huylarından vazgeçmeye çalışmalıdır. Sürekli olarak eleştirilen ve takdir görmeyen bir erkek kendisini eşine karşı yetersiz hissedecektir. Gerçekçi olmayan ve yersiz övgüler ise ilişkinizi zarara uğratabilir.

Evlilikte Erkeği Elde Tutmanın Yolları

3)Onu Önemsediğinizi Hissettirin

Yapacağınız bir işte, alışverişlerde ya da hayatınız için önemli bir konuda eşinizin görüşlerini dikkate alın. Evliliğinizde ilişkinizi sürdürme yolları arıyorsanız eşinizi önemsediğinizi gösteren söz ve davranışları sıklaştırmanız yerinde olacaktır. Görüşü merak edilen, düşüncesi dikkate alınan bir eş kendisini değerli ve mutlu hisseder. Bu davranış ile size karşı olan bağlılığı da güçlenecektir.

4)Eşinizi Değiştirmeye Çalışmayın

Evlilik içerisindeki en büyük yanlışlardan birisi eşlerin birbirlerinin davranışlarını değiştirmeye çalışmasıdır. Evlilikte erkeği elde tutmak istiyorsanız eşinizi bu haliyle kabul etmeniz gerekir. Herhangi bir olumsuzluk veya hoşnutsuzluk durumunda karşılıklı iletişim ve problem çözme yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Eşinizin davranışlarından memnun olmadığınızı ileten söz ve davranışlar ilişkinizi yıpratabilir. Özellikle kişilik özelliği ya da karakter haline gelmiş durumlar için zorlamada bulunmamak yerinde olacaktır.

5)Kendinize Özen Göstermeye Devam Edin

Evlilik sonrası alımlı ve çekici olmak için herhangi bir çaba içerisinde değilseniz evliliği sürdürmek zor olacaktır. Eşiniz için çekici, cazibedar olmaya başladığınızda size karşı olan ilgisi ve bağlılığı artacaktır. Evlilik yaşantısında cinselliğin büyük bir önemi olduğu düşünüldüğünde farklı fantezilere ve seksapaliteye açık olmalısınız. Monotonluk ve sıradanlık evlilik için yıkıcı durumlardır. Evlilikte ilişkinizi sürdürme yolları arıyorsanız bu madde ile başlayabilirsiniz.

6)Sınırlarınızın Farkında Olun

Evlilikte erkeği elde tutmanın yolları ararken güven sorunu oluşturabilecek durumlardan kaçınmalısınız. Sosyal medya şifrelerini öğrenme, telefon kayıtlarını inceleme gibi davranışlardan kaçınmak yararlı olacaktır. Bu durumlar eşler arasındaki güven duygusunu zedeleyerek bağlılığı zayıflatır. Bununla birlikte eşinizin ailesi ve arkadaşları ile ilişkilerinde sınırınızı koruyun.