Hasır ipi ve cam şişelerle ev dekorasyonunuza renk katın

tarafından
76
Hasır ipi ve cam şişelerle ev dekorasyonunuza renk katın

Evlerimiz en çok zaman geçirdiğimiz ve kendimizi en iyi ifade ettiğimiz yerlerin başında geliyor. Rahatlatıcı ve özgüvenli bir ortamın ruh sağlığı üzerinde de olumlu etkileri olduğunu biliyoruz. Hem evinize hem de ruhunuza iyi gelecek önerilerimiz var.

Evinizde bulunan soda, ayran, meyve suyu şişeleri ve hasır ipi ile siz de kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Evinize renk katmak ve daha güzel yaşam alanları oluşturmak ise düşündüğünüzden çok daha kolay. Hasır ve ipi ve boş şişelerle harikalar yaratmak sizin elinizde. Kadın Portal ekibi olarak sizler için evde kendiniz yapabileceğiniz geri dönüşüm ürünlerini sizler için derledik.

Çok kolay her yerden temin edbeileceğiniz malzemelerle kendi ürünlerinizi tasarlayacaksınız. Hem geri dönüşüme katkı sağlayacaksınız hem de kendi üretimlerinizi kullanmanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

Cam şişelerle dekorasyon yapmanın birçok farklı yöntemi var. Boyama, kesme, dikme işlemleriyle camı olduğu formdan uzaklaştırıp çok farklı kullanım alternatfileri türetebilirsiniz. Ancak biz size hasır ipi ile cam şişelerin bileşiminden meydana geen son derece basit bir tarif vereceğiz.

Cam şişlelerle düğün-nişan süsü tasarlamak

Son zamanlarda görmüşsünüzdür birçok düğün platformunda hasırlı kadehler ve süsler havalarda uçuşuyor. Hem birbirinden şık hem de son derece kaliteli görünen bu ürünlere onlarca lira vermeden siz de sahip olabilirsiniz. İhtiyacınız malzemeler ise sadece hasır ipi, boş cam şişeler, makas ve yapıştırıcı. Elinizde olan cam şişenin üzerini en alt kısmından başlayarak yapıştırıcı yardımıyla düzgünce hasır iple sarın. Bir süre kurumaya bırakın ardından üzerinden belli olmayacak şekilde yapıştırıcıyla geçerek sabitleyin. Daha sonrasında şişenin boyun kısmına hasır ipiyle elde ettiğiniz kurdeleyi yapıştırın. İşte, söz, nişan ve düğün masalarınızı şenlendirecek süs yapımı bu kadar kolay. Bu ürünleri aynı şekilde ev dekorasyonunuz da gönül rahatlığıyla tamamlayıcı bir parça kullanabilirsiniz. Cam şişelerle dekorasyon deyince ilk aklımıza gelen bu basit fikri paylaştıktan sonra şimdi bir parça daha zorlayıcı olan tariflere bakalım.

Hasır ipi ve cam şişelerle avize tasarlamak

Gelelim diğer basit ve şık tarifimize. Plastikten ya da demirden yuvarlak formda bulduğunuz bir parça ile yapabileceğiniz bu alternatif avizeler adeta bir tasarım harikası. Kendin yap fikirleri arasında en çok dikkat çekenlerden avize yapımı tarifleri arasına bir yenisini daha ekleyin. Demir ya da plastikten bulduğunuz herhangi bir yuvarlak formdaki nesneye ya da sunta ve ve tahta zımbası ile elde edebileceğiniz bir yuvarlak formun etrafını güzelce hasır ipiyle çevreleyin. Kuruduktan sonra hasır ipiyle sardığınız cam şişelerinizi suntanın etrafına bağlayın. Dilerseniz farklı renk ve biçimlerdeki boncuklarla da şişelerinizi süsleyebilirsiniz.

Cam şişelerle dekorasyon konusunda size en çok yardımcı olacak malzemelerin başında rengarenk düğmeler ve boncuklar geliyor. El işleri için tasarlanan küçük yapay çiçekler de güzel fikirler üretmenizi sağlayacaktır.