Hindistancevizi yağı ile saç bakımı nasıl yapılır?

tarafından
75
Hindistancevizi yağı ile saç bakımı nasıl yapılır?

Yoğun iş temposu ve güzellik merkezlerinin verdiği uçuk fiyatlar nedeniyle kadınlar daha çok evde yapabilecekleri güzellik tariflerine yöneldi. Hem organik hem de uygun fiyatlı bu tarifler çoğu zaman hayat kurtarıcı oluyor.

Özellikle saç ve cilt bakımında sadece evde bulunan malzemelerle elde edilen maskeler sayesinde bakımlı olmak hiç olmadığı kadar kolay ve uygun fiyatlı. Kozmetik ürünler ve çeşitli güzellik aletleri olmadan önce yüzyıllardır kadınlar tarafından kullanılan organik maskeler yeniden gün yüzüne çıktı. Çoğumuzun şikayet ettiği pahalılık ve zamansızlık artık bakım yapmamak için bir bahane olmaktan çıktı.

Eğer uzun zamandır kendinize vakit ayıramamaktan ve özellikle de saç bakımınızı ihmal ettiğinizi düşünüyorsanız sizin için harika bir önerimiz var. Hindistancevizi yağı maskesi ile kısa sürede saçlarınızda arzuladığınız canlılık ve parlaklığa kavuşmanız mümkün. Vereceğimiz pratik tarif sayesinde saçlarınızdaki kırıklı görünümüzü düzgünleştirebilirsiniz. Ayrıca saçlarınızda uzun süredir aradığınız yumuşaklık ve esnekliğe de sahip olacaksınız. Peki, bu mucizevi yağ ile nasıl saç bakımı yapılır? Hindistancevizi yağı saça nasıl uygulanır? Hİndistancevizi yağı maskesinin saça faydaları nelerdir?

Hindistancevizi yağı sıcakta sıvı soğukta ise katı hali alan tropikal ve yenilebilir bir yağ çeşididir. Hindistancevizi meyvesinin soğuk sıkımıyla meydana getirilen bu yağ sayesinde kadınlar yüzyıllardır saç ve cilt bakımı yapabiliyorlar. Hem uygun fiyatlı hem de pratik bir şekilde farklı bakım alternatifleri sunan bu ürünü sizin de keşfetme vaktiniz geldi. Saçlardaki cansız ve yıpranmış görünümü ortadan kaldıran, kırıkları onaran hindistancevizi yağı bakımı ile saçlarınıza hakettiği değeri verin.

Hindistancevizi yağı ile saç bakımı nasıl yapılır?

Evde bulunan malzemeler ile çok kısa sürede yapabileceğiniz bu maske saç bakımı rutininizin vazgeçilmezleri arasında yer almaya aday. Öncelikle ihtiyacınız olan malzemeler kısaca şöyle:

  • Hindistancevizi yağı (katı ya da sıvı halde)
  • Nemli bir saç havlusu
  • Geniş dişli bir tarak
  • Saç boyama fırçası

Yukarıda saydığımız malzemeler ile dinlenirken bile etkili saç bakımı yapabilirsiniz. Öncelikli yağın saçlarınızın her bir teline daha iyi nüfuz edebilmesini sağlamak için saçlarınızı geniş aralıklı bir tarak ile güzelce tarayın. Ardından saçlarınızdan küçük tutamlar alarak katı ya da sıvı halde yağı güzelce tamamına yedirin. Daha sonra saç diplerinizi de besleyip ölü derilerden arındırmak için bir saç boyama fırçası yardımıyla saç diplerinize iyice yedirin. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey saçlarınızı pamuklu ve yumuşak bir saç havlusu ile tek bir tel dahi dışarıda kalmayacak şekilde sarmak.

Hindistancevizi yağı saç bakım maskesi ne kadar süre bekletilmeli?

Saçlarınız çok kuru ve cansızsa en az 2 saat süreyle saçınızda yağı tutmanız gerekiyor. Eğer ki sadece biraz parlılık ve nem için bu maskeyi uyguluyorsanız yarım saat bile sizin için yeterli olacaktır. Saçınızın duyduğu nem ihtiyacına göre bu süreyi uzatabilir ya da kısatabilirsiniz. Ancak şunu bilmek de fayda var. Hindistancevizi yağı saç bakım maskesini ne kadar uzun süre saçınızda tutarsınız etkisi o kadar artacaktır. Saçlarınız çok kuru, cansız ve yıpranmış ise sabaha kadar maskeyi bekletebilirsiniz.