Kahve telvesi peelingi nasıl yapılır?

tarafından
106
Kahve telvesi peelingi nasıl yapılır?

Stres, iş temposu, zaman darlığı gibi sebeplerle çoğu zaman cildimize gereken özeni gösteremiyoruz. Birçoğumuz cildimize ve kendimize zaman ayıramamaktan şikayetçi. Aslında yoğun tempoya rağmen cildimize ve kendimize vakit ayırmamız mümkün. Hem de güzellik salonlarına para harcamadan, pahalı kozmetik ürünler satın almadan ve fazla zamana ihtiyaç duymadan.

Kahve telvesi peelingi ile tamamen organik ve zahmetsiz cilt bakımı

Evde bulunan malzemelerle tamamen organik yollarla kısa sürede cilt bakımı yapabilmeniz mümkün. Bazen zaman yetersizliğinden bazen maddi imkansızlıklardan cildimize gereken özeni gösteremeyebiliyoruz. İklim değişiklikleri, modern yaşamdaki hava kirliliği ve bir takım zararlı alışkanlıklar da cildimizin kirlenmesine ve gözeneklerin tıkanmasına neden oluyor. Bu nedenle evde bulunan malzemelerle yapılan organik ve basit cilt bakım önerileri de son günlerde iyiden iyiye revaçta. Bunlardan bir tanesi de kahve telvesi peelingi. Peki, bu basit ve zahmetsiz peelingi nasıl uygulayacaksınız? Neler gerekiyor? Cilde nasıl uygulanıyor?

Cildi ölü deri ve kirden arındırmanın en basit ve en etkili yolu, kahve telvesi peelingi

Cildimiz düzenli olarak temizlenmediğinde gözeneklerimiz tıkanır. Bu durumda cildimizde kir ve tozun birikmesine neden olur. Gözenekleri tıkanmış bir cilt canlılığını kaybeder ve sivilce oluşumuna sebep verir. Bu sebeple en az günde iki kez rutin bir şekilde cildimizi uygun bir temizleyici ile temizlememiz gerekir. Makyajla uyumamamız ve zararlık alışkanlıklardan uzak durmak gerekiyor tabi. Ancak bu rutini uygulasanız bil dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta daha var. Düzenli olarak peeling yaparak cildi ölü deri ve kirden tamamen arındırmak. İşte, bu noktada da kahve telvesi peelingi imdadımıza yetişiyor.

Kahve telvesi peelingi nasıl uygulanır?

Evde bulunan malzemelerle son derece pratik bir şekilde yapabileceğiniz bu peeling gereçkten hayat kurtarıcı nitelikte. Öncelikle ihtiyacınız olan malzeme, bir fincan şekersiz Türk kahvesi. Günün yorgunluğunun ardından kendinize verdiğiniz bir finca kahve ödülü aynı zamanda cilt bakımı rutininizin de önemli bir parçası haline gelebilir. Kahvenizin şekersiz olmasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü cildi ölü deri ve kirden arındıran bu maskeyi uygulayabilmeniz için şekersiz olması gerekiyor. Kahvenizi içip soğumaya bırakın. Ardından fincanın dibinde kalan telveleri yavaş yavaş ve dairesel hareketlerle cildinize yedirmeye başlayın.

Kahve telvesi peelingi uygularken nelere dikkat edilmeli?

Kahve soğur soğumaz cildinize uygularsanız daha etkili sonuç alacaksınız. Çünkü telve kurudukça ciltte tutunma olasılığı da düşüyor. Bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise cildinize bol miktarda ve boşluk kalmayacak şekilde telveyi uygulamanız. Ardından cilt tipinize göre maskeyi cildinizde bekletmeniz gerekiyor. Eğer ki yağlı bir cilde sahipseniz en fazla 15 dakika karma ya da normal bir cilt tipine sahipseniz en fazla 10 dakika kuru ve hassas bir cildiniz varsa en fazla 5 dakika bekletmeniz gerekiyor. Kahve telvesi peelingi cilt tipinize göre bekletilmeli. Ardından ıslak bir sünger yardımıyla fazlası ciltten alınmalı. Son kalan artıklar da ılık su yardımıyla yine dairesel hareketlerle ciltten arındırılmalı.

Haftada en çok 2 en az 2 defa uyguladığınız takdirde kısa sürede cildinizdeki siyah nokta görünümünün azaldığını farkedeceksiniz. Arınmış ve canlanmış cilt görünümü de cabası.