Tamamen organik yollarla bembeyaz dişlere kavuşun

tarafından
69
Tamamen organik yollarla bembeyaz dişlere kavuşun

Yüzümüzün tamamlayıcı unsuru dişlerimiz ve gülüşümüz. Dişlerimizin beyazlığı ve güzelliği hem özgüvenimizi artırıyor hem de kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlıyor. Herkesin en büyük hayallerinden birisi şüphesiz ki güzel bir gülüşe ve bembeyaz dişlere sahip olmak. Peki, estetiğe ve pahalı yöntemlere başvurmadan dişlerimizi nasıl beyazlatabiliriz?

Dişlerimiz gün içinde yediklerimiz içtiklerimizden dolayı renk değiştirebilir. Alkol ve sigara gibi kötü ve zararlı alışkanlıklar da ne yazık ki dişlerimizin renginde kalıcı hasarlar bırakabiliyor. Bazen yanlış beslenme bazen de ağız ve diş sağlığının ihmal edilmesi de dişlerimizde koyu renkli lekeler oluşmasına neden oluyor.

Diş beyazlatma için doğal yöntemleri tercih ederek diş sağlığınızı koruyun

Diş beyazlatma birçok pahalı estetik müdahale olduğu gibi yüksek fiyatlı kozmetik ürünler de var. Bunların yanı sıra diş silici denilen bazı uygun fiyatlı aparatlar da var. Her ne kadar bu aparatlar ilk etapta çok etkili gibi görünse de aslında dişlerimizin sağlığını kaybetmesine neden oluyor. O yüzden en güzeli doğal yöntemler. Çünkü doğal yöntemler kullanılarak dişlerinizi beyazlattığınızda hem kalıcılığı artıyor hem de diş sağlığınız tehlikeye girmiyor. Evinizde bulunan malzemelerle sizler de dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Karbonat ve limon ile diş beyazlatma

Diş beyazlatma deyince ilk aklımıza gelen yöntemlerden bir tanesi kuşkusuz ki karbonat ve limon kullanarak diş beyazlatma. Limon içinde bulunan aktif ve organik asitler ile karbonat içinde bulunan sodyum hem diş minesini besliyor hem de düzenli kullanımda kalıcı beyazlık sağlıyor. ancak karbonatın tanecikli yapısından dolayı bu yöntem her gün uygulamaya müsait bir yöntem değil. En fazla 2 günde bir en az haftada 2 defa olacak şekilde uygulamanız diş sağlığınız açısından önemli. Diş fırçanızın üzerine bir miktar limon sıkın. Zaten hemen macun kıvamına gelen bu karışım köpürecek ve diş macunu etkisi yaratacaktır. Dişlerinizi bu karışımla fırçalayın ve sonucu farkedin.

Muz kabuğu ile diş beyazlatma 

Muz kabuğu ile diş beyazlatma da ağız ve diş sağlıpı konusunda önemli yollardan bir tanesi. Dişlerinizin doğal rengine dönmesi ve daha parlak görünmesi için muzun mucizevi faydalarından sizler de faydalanabilirsiniz. Muzun içeriğinde bulunan potasyum cilt, diş ve saç sağlığına iyi geliyor. Aynı zamanda dişlerin beyaz bir görünüme kavulmasını sağlıyor. Muz kabuğunun iç tarafını dişlerinize sürün. Bir süre bekleyin ve yıkamayın. Bu yöntem tamamen doğal olduğu için düzenli kullanıma uygundur.

Çilek ile diş beyazlatma

Çilek ile diş beyazlatma da akla ilk gelen yöntemlerden bir tanesidir. Dişlerinizin doğal rengine kavuşmasını ve mine tabakasının yenilenmesini sağlar. Estetik müdahaleler ile kaybolan dişin parlak mine tabakasının yeniden oluşmasını sağlar. Bir adet küçük boy çileği güzelce yıkayıp bir tabağa alın. Çatal yardımıyla tamamen macun kıvamına gelene kadar ezin. İçine dilerseniz bir miktar karbonat da ekleyebilirsiniz. Bu çilekten elde ettiğiniz macun ile dişlerinizi fırçalayın. Bu yöntem de içine karbonat eklenmediği takdirde her gün kullanıma uygundur.